Fotografie, kde se na sebe dva lidé, muž a žena, usmívají, je na první pohled nevinná. V dolní části fotky však mají oba dva vyobrazené ztopořené mužské přirození v plavkách. Na další fotografii se na pánských záchodech u pisoárů drží za ruce dvě trans osoby a doplňuje ji nápis From Thailand with Love. Snímky se objevily na tiskové konferenci sexuologa Petra Weisse ve Všeobecné fakultní nemocnici (VFN).

Organizace Trans*parent označila konferenci za neetickou, sepsala své znepokojení do otevřeného dopisu nemocnici a požaduje vysvětlení.

„Weissova prezentace obsahovala fotomontáže zesměšňující a ponižující trans ženy. Jako lékaři mu nepřísluší tímto neetickým způsobem komentovat či ilustrovat danou tematiku v rozporu s mezinárodními standardy v příslušné oblasti lékařské péče,“ napsala organizace, která usiluje o prosazování práv a společenských změn ve prospěch transgender, nebinárních a intersex osob. Podle nich byla Weissova prezentace založená na nepodložených tvrzeních a v příkrém rozporu s mezinárodním pochopením této problematiky.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.