Komunální volby v Brně vyhrála současná primátorka Markéta Vaňková, která vedla koalici ODS a TOP 09. Pro toto uskupení hlasovala zhruba čtvrtina voličů. Druhé hnutí ANO ztratilo 5 procentních bodů a třetí skončila koalice lidovců a Starostů se 17 procenty. Vaňková v povolebním rozhovoru pro HN hodnotí kampaň i volby jako úspěch a říká, že s povolebními vyjednáváními začne v neděli odpoledne. Jednat chce se všemi stranami, které se dostaly do brněnského zastupitelstva. „Což ovšem neznamená, že se všemi stranami vznikne koalice. Ale musíme od nich zjistit, jaké mají priority a co chtějí v zastupitelstvu prosazovat,“ upřesňuje primátorka Brna.

HN: V Brně jste kandidovali jako koalice Společně, tedy ODS a TOP 09, přičemž lidovci kandidovali zvlášť se starosty. Podle výsledku se zdá, že vám rozdělení prospělo, je to tak?

Neumím to takhle vyhodnotit. Hodnotím náš výsledek, a to je ten, že jsme vyhráli, což mě těší.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.