Právník Jakub Kříž je členem konzervativní katolické církevní organizace Opus Dei. Odmítá sňatky pro všechny. Aktivně vystupuje proti zákonům, které by stejnopohlavním párům daly stejnou oporu v zákonech jako běžným manželům a jejich dětem. Je proti potratům. A nyní má šanci stát se už brzy zástupcem ombudsmana Stanislava Křečka. Do funkce jej prosazuje část lidoveckých senátorů. Nelíbí se to naopak Pirátům, STAN a třeba organizaci Jsme fér, která brání práva homosexuálů.

Naopak lidovcům se Kříž většinou líbí, považují ho za schopného právníka. „Budeme na klubu hovořit ještě s dalšími kandidáty, kteří se nám chtěli představit, konečné rozhodnutí ještě nepadlo, ale Jakub Kříž patří mezi horké kandidáty,“ řekla HN šéfka lidoveckého klubu senátorů a místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková. Její slova potvrdili i další vlivní straníci.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.