Zlínský podnikatel Michal Redl, který je obviněný v kauze manipulace zakázek a korupce v pražském dopravním podniku, má podle plzeňského soudu omezenou svéprávnost. Poprvé mu ji soud podle policie potvrdil již v roce 2014 na tři roky, poté v roce 2018 na další tři roky. Naposledy pak soud uznal omezení svéprávnosti Redla a potřebu mít opatrovníka letos v květnu na dalších pět let.

Předsedkyně Okresního soudu Plzeň-město Petra Pavlíková to potvrdila Deníku N s tím, že mu byla zároveň navýšena suma peněz, jíž může sám disponovat. O jakou částku jde a o jakou duševní chorobu se u Redla jedná, není známo. Jak vyplývá ze soudní databáze, první jednání na soudu ohledně omezení svéprávnosti bylo v případě Redla již v roce 2007. Bylo to zhruba v době, kdy ho kriminalisté stíhali spolu s později uprchlým podnikatelem Radovanem Krejčířem v kauzách známých jako Technology Leasing a M5. Policistou, který se na vyšetřování tehdy podílel, byl Karel Tichý. Své zkušenosti s Krejčířem i Redlem, kterého policie v nejnovější kauze stíhá kvůli založení a vedení organizované zločinecké skupiny, nedávno popsal ve své knize Lovec mafiánů. „Podle mě byl Redl dříve naprosto duševně v pořádku. Velmi dobře se orientoval v ekonomických věcech, hlavně v DPH,“ řekl Tichý v rozhovoru pro HN.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.