Zlínský podnikatel Michal Redl, který je obviněný v kauze manipulace zakázek a korupce v pražském dopravním podniku, má podle plzeňského soudu omezenou svéprávnost. Poprvé mu ji soud podle policie potvrdil již v roce 2014 na tři roky, poté v roce 2018 na další tři roky. Naposledy pak soud uznal omezení svéprávnosti Redla a potřebu mít opatrovníka letos v květnu na dalších pět let.
Předsedkyně Okresního soudu Plzeň-město Petra Pavlíková to potvrdila Deníku N s tím, že mu byla zároveň navýšena suma peněz, jíž může sám disponovat. O jakou částku jde a o jakou duševní chorobu se u Redla jedná, není známo. Jak vyplývá ze soudní databáze, první jednání na soudu ohledně omezení svéprávnosti bylo v případě Redla již v roce 2007. Bylo to zhruba v době, kdy ho kriminalisté stíhali spolu s později uprchlým podnikatelem Radovanem Krejčířem v kauzách známých jako Technology Leasing a M5. Policistou, který se na vyšetřování tehdy podílel, byl Karel Tichý. Své zkušenosti s Krejčířem i Redlem, kterého policie v nejnovější kauze stíhá kvůli založení a vedení organizované zločinecké skupiny, nedávno popsal ve své knize Lovec mafiánů. „Podle mě byl Redl dříve naprosto duševně v pořádku. Velmi dobře se orientoval v ekonomických věcech, hlavně v DPH,“ řekl Tichý v rozhovoru pro HN.
Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!
Máte již předplatné? Přihlaste se.
Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.
Nákup jednoho článku
Zadejte e-mailovou adresu
Zadejte e-mailovou adresu. Zadaná e-mailová adresa je ve špatném formátu.
Máte již účet? Přihlaste se.
Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.
Přihlaste se
Zdá se, že už se známe
Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.
Nemáte ještě účet? Zpět na zadání e-mailu »
Jste přihlášen jako
Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.