Kdo ve čtvrtek běžel Unicredit Pražskou štafetu ve Stromovce, sáhl si často v obrovském vedru až na dno sil. První myšlenky po závodě bývají: „Příště budu více trénovat“ nebo „Proč jsem se nepřipravil víc“. Donutit se v létě trénovat bývá ale velmi těžké. Taky si říkáte: „Teď jsem na dovolené, začnu zase od pondělí“? Sbalit běžecké tenisky na prodloužený víkend nebo dovolenou takový problém není, jako najít nějakou zajímavou trasu v okolí.

Tým Hospodářských novin dal proto dohromady své oblíbené okruhy v různých částech republiky pro vaši inspiraci. Zatímco šéfredaktor Jaroslav Mašek shovívavě navrhuje spíše lehké trasy, vyběhnout na Ždáňskou horu, kam běhá redaktor Ondřej Houska, už takový med není. Třešničkou je pak tip na pražský předmaratonský trénink od našeho nejnáruživějšího běžce Petra Honzejka.  

Jaroslav MašekDoporučuje šéfredaktor Jaroslav Mašek

Golfová Berounka (okruh Černošice–Radotín) 11 km – lehká 

Od vlakové zastávky Černošice směrem dolů k Berounce přes místní lávku po silnici směrem na Lipence a po třech kilometrech doleva na golfové hřiště. Jeho středem vede cesta směrem zpátky na Radotín, na konci hřiště dole po silnici směrem k Velkotržnici Lipence, po jejím minutí stále dolů k řece a přes lávku do Radotína (pozor, občas se opravuje). Za lávkou opět doleva směr Černošice. Po cca čtyřech kilometrech trasa končí opět u železniční stanice Černošice.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se