Demonstranti zalehli na matrace. Lépe řečeno zalehli na lehátka. Zhruba pětadvacet mladých lidí – převážně z řad sociálních pracovníků a členů neziskových organizací – v pondělí obsadilo chodbu Nové radnice Magistrátu hlavního města Prahy. Důvodem je problém, pro nějž radnice stále nemá řešení. Šedesát lidí, kteří bydlí v takzvaných humanitárních hostelech, může na začátku července skončit na ulici... opět. Jejich ubytování, které radnice zajistila na začátku covidové pandemie, končí 30. června, další se radnici zatím nepodařilo zajistit. Většina z bezdomovců jsou šedesátníci s handicapem. Protest je jednou z posledních možností, jak na krizovou situaci poukázat.

„Vytvořili jsme na radnici provizorní ubytovnu. Tou chceme poukázat na krizovou situaci šedesáti lidí, kteří mohou skončit prvního července na ulici. Radnice jim a dalším na začátku covidové pandemie zajistila provizorní ubytování. Problém je, že potenciální znovu-bezdomovci patří kvůli svým handicapům mezi nejzranitelnější,“ vysvětluje mluvčí iniciativy Sára Suchá.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.