Tomáš Zima během vedení univerzity musel vysvětlovat problémy v rámci Česko-čínského centra, které nechal založit, nebo smlouvu se společností Home Credit, jež spadá do skupiny PPF. Ze svého programu zmínil to, že by byl pro odpouštění dluhů. Pokud by volby vyhrál, hodlá mít na Hradě zkušené lidi, kteří nebudou vyvolávat tak rozporuplné emoce jako současní představitelé. „Nejbližší spolupracovníci musí být lidé, s nimiž duševně souzníte a kteří naplní vaše kritéria. I z hlediska bezpečnostní prověrky,“ říká Tomáš Zima v rozhovoru pro HN.

HN: Kandidaturu jste dlouho odmítal potvrdit. Debata kolem vás se přitom rozvířila v době, kdy jste si zaregistroval doménu PrezidentZima.cz. Odůvodňoval jste to tím, že nechcete, aby byla zneužita. Budete ji používat?

Tehdy jsem se plně věnoval univerzitě a na potvrzení kandidatury pět let dopředu nebyla správná doba. O užívání domény uvažuji, ale nejspíš budu používat svou primární stránku TomášZima.cz, kterou mám strašně dlouho. Skutečně to bylo tehdy jen proto, aby se nezneužila, a teď je prakticky mrtvá.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se