Zapsat dítě do mateřské školy bez problémů je snem každého z rodičů. S každoročním stresem, který je spojený s nedostatkem míst, má během následujícího roku pomoci nově budovaná síť dětských skupin. Postupně jich má vzniknout celkem sto, kde by bylo místo až pro 3600 dětí. S projektem přišla nezisková organizace Sto skupin, myšlenku přivedli na svět inovační designéři z pražského studia Q Designers, které se věnuje projektům s pozitivním dopadem.

„Prvotním impulzem byla válka na Ukrajině, kdy prostřednictvím skupin chceme děti integrovat do společnosti. Zjišťovali jsme, jak bychom mohli pomoci, a vyšlo nám z toho, že opravdový smysl mají dětské skupiny, které se oproti školkám dají zrealizovat rychleji. Kapacity v nich jsou dlouhodobý problém, který válka jen zvýraznila,“ vysvětlil zakladatel neziskové organizace a ředitel studia Jindřich Fialka.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.