Prezident Miloš Zeman odmítl jmenovat kandidátku Simeonu Zikmundovou do funkce viceprezidentky Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) i přesto, že ji sněmovna na tento post zvolila. Podle něj nemá dostatečné morální vlastnosti. Poslance vyzval, aby mu navrhli jiné jméno. „Nebylo to úplné překvapení, trochu jsem s tím počítala. Předseda Marian Jurečka mi naznačoval, že se mnou pan prezident bude mít asi problém. Argumenty v jeho odůvodnění ale nevidím,“ říká v rozhovoru pro HN Zikmundová. 

HN: Měla jste nějaké náznaky, že vás prezident Miloš Zeman nebude chtít jmenovat do funkce? Nebo to pro vás bylo úplné překvapení?

Něco mi naznačoval pan ministr Marian Jurečka přes pana premiéra, že se mnou pan prezident bude mít asi problém kvůli mému pracovnímu vztahu s panem Dohnalem (František Dohnal – exprezident NKÚ, který byl z funkce odvolán kvůli zneužití pravomocí – pozn. red.). Nebylo to tedy úplné překvapení, trochu jsem s tím počítala.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.