Aktuální situaci na Ukrajině se snaží do své práce nepromítat. „Potřebujeme zůstat v kondici, abychom mohli pomáhat. Kdybychom se nad tím pořád jen hroutili, ničemu nepomůžeme,“ říká uznávaný sochař a výtvarník Krištof Kintera. Umění podle něj může být ve svých podobách extrémnější než média. „Bude chtít ukazovat, jak je válka hnusná, protože to je realita.“

Co jste si pomyslel, když Rusko koncem února vtrhlo na Ukrajinu?

Byl jsem v šoku, asi jako naprostá většina z nás. Žil jsem v naivní představě o Evropě. Ne o světě, protože svět je sužovaný válkami celou dobu, co jsem na světě. Jen nám jsou natolik geograficky vzdálené, že nám kolikrát přijdou abstraktní. Mám na mysli konflikty na Blízkém východě, v Iráku, v Afghánistánu nebo v Jižní Americe. Všechny podobné vzdálené útrapy se nás bohužel nedotýkají tolik jako ty, které jsou nám blízko. A válka na Ukrajině nám je najednou geopoliticky a kulturně-historicky blízko, a proto se nás tolik dotkla.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.