Na terminálu 2 na pražském letišti v Ruzyni dnes ráno vzplanul batoh občana Velké Británie, podle prvotních informací policie se v něm zřejmě při neodborné manipulaci vznítila zábavní pyrotechnika. Muž utrpěl popáleniny. Policie o tom informovala na twitteru a ČTK to sdělila mluvčí cizinecké policie Renata Grecmanová. Kvůli bezpečnosti byla podle ní evakuována spojovací chodba mezi terminály 1 a 2 a pro soukromou dopravu byly zhruba do 10:20 uzavřeny příjezdy na letiště.

Podle zástupců letiště byl kvůli události částečně omezen provoz hal. Odbavení fungovalo bez omezení, uvedlo na twitteru letiště. Podle policie byly uzavřeny příjezdové cesty ke všem terminálům pro soukromá vozidla, provoz MHD nebyl přerušen.

Krátce před 10:30 pražské letiště na twitteru uvedlo, že opatření skončila a příjezd na letiště byl obnoven. S ohledem nadalší vyšetřování zůstane podle něj ale spojovací chodba mezi terminály 1 a 2 uzavřená pro cestující.

„Kolem deváté hodiny došlo ve veřejné části terminálu 2 k zahoření a popálení dosud nezjištěným předmětem u občana Velké Británie. Policejní pyrotechnici nyní pracují na zjištění příčiny vzplanutí, podle prvotních informací šlo nejspíš o neodbornou manipulaci se zábavní pyrotechnikou,“ uvedla policie k incidentu.

Popáleného cizince na místě ošetřili členové Asociace samaritánů ČR, kteří na Letišti Václava Havla vykonávají stálou lékařskou službu. Pražská záchranná služba na místo vyslala inspektora i speciální velkokapacitní vůz Fenix, nikoho ale zatím nemusela ošetřit, řekla ČTK mluvčí záchranářů Jana Poštová. „Muže ošetřili kolegové samaritáni. Podle mých informací se nemělo jednat o kritické zranění, spíše o lehčí zranění. Na místě zůstáváme z preventivních důvodů,“ uvedla.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist