Budu se právně bránit, Hospodářské noviny mě účelově spojují s lidmi, se kterými být spojován nechci a nikdy jsem nebyl. Tak reagoval bývalý předseda sněmovny a místopředseda hnutí ANO Radek Vondráček na sérii investigativních textů, které HN publikovaly minulý rok v červnu.

Redaktoři odhalili Vondráčkovy vazby na dvojici kroměřížských lichvářů Miroslava Kolmana a Rudolfa Cieslu, kteří sedí ve vězení za podvody s půjčkami. Právní servis mužům poskytoval právě Vondráček a jeho kroměřížská právní kancelář, v níž působí i další členové místního hnutí ANO. Vondráček, jenž je v současnosti stínovým ministrem spravedlnosti, redakci za texty zažaloval a domáhal se otisknutí vlastní odpovědi. Dnes však Obvodní soud pro Prahu 8 Vondráčkovu žalobu smetl ze stolu. Poslanec se může proti verdiktu soudu odvolat. Do té doby zůstává rozsudek nepravomocný. Vondráček redakci řekl, že odvolání zváží.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.