Když před dvěma lety premiér Andrej Babiš představoval svou inovační strategii, tvrdil, že do roku 2030 posune Česko mezi evropské technologické lídry. Logo Country for the Future se ale po nástupu pandemie stalo spíše terčem posměchu. Nyní na celou strategii zaměří svou pozornost nastupující ministryně pro vědu a výzkum Helena Langšádlová (TOP 09).

„I společenská potřeba se mění, v tuto chvíli se budeme koukat na to, jestli cíle stanovené v této strategii odpovídají potřebám naší společnosti. Když uvidíme, že nějakou oblast nepokrývá, uděláme v ní úpravy a přehodnotíme ji,“ říká Langšádlová, která zjišťuje i to, jak funguje Rada vlády pro vědu a výzkum. „Zajímalo by mě, jak tento orgán reagoval na závažnou koronavirovou krizi,“ dodává v rozhovoru pro HN.

HN: Ministra pro vědu a výzkum naposledy mělo Česko v roce 2017 a už tehdy Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) říkal, že je třeba úřad změnit. Připravil úplně novou strukturu, ale ta spadla pod stůl. Na co tedy budete navazovat?

S panem Bělobrádkem jsem samozřejmě o jeho misi mluvila. Vím, že měl záměr na vznik samostatného ministerstva, ale já jsem se po dohodě s kolegy rozhodla, že žádné velké týmy úředníků nebudu stavět. Kdybych měla stahovat všechny lidi, kteří dělají vědu a výzkum na jednotlivých resortech, nedělala bych velkou část svého mandátu nic jiného, než transformovala. A já chci prakticky přispívat ke zlepšení podmínek pro vědu, výzkum, inovace, a nikoliv stavět budovy a týmy stovek úředníků.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.