Vánoční trhy by při zachování provozu vedly k velkému pohybu lidí napříč republikou, vysvětluje v rozhovoru pro HN ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO), proč ve čtvrtek vláda rozhodla, že trhy budou zrušeny. Vojtěch zatím nechce předjímat, zda v prosinci požádá o prodloužení nouzového stavu. Chce počkat, jak se projeví nově zavedená opatření. „K určitému zlomu by mohlo dojít v době Vánoc,“ míní Vojtěch. Dodává však, že právě vánoční svátky jsou zároveň další riziko.

HN: Po včerejším vyhlášení opatření se spustila kritika na uzavření vánočních trhů. V čem je logika tohoto opatření?

Česká republika není jediná, která zrušila vánoční trhy. To samé se děje v Drážďanech a Mnichově. Snažíme se obecně hodně dívat do Německa. Z našeho pohledu je to riziko. Vánoční trhy jsou místo s velkou koncentrací osob bez respirátorů. Navíc je to riziko i z pohledu mobility lidí. Pražské trhy navštěvuje celá republika, ta mobilita je obrovská, jezdí sem celé rodiny. Chápu, že to není nic příjemného, a nás to mrzí, že musíme k podobným krokům přistupovat. Považujeme to ale v této vážné situaci za opatření, které je potřeba.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.