Lídr ODS a kandidát na premiéra Petr Fiala by měl být jmenován do funkce předsedy vlády v pátek 26. listopadu na zámku v Lánech. Fiala to oznámil po dnešním setkání s prezidentem Milošem Zemanem v Ústřední vojenské nemocnici. Po jmenování Fialy se chce Zeman zhruba v 10 dnech setkat se všemi kandidáty na ministry, poté by mohla být jmenována vláda jako celek. Fiala představil prezidentovi lidi, kteří obsadí vládní posty – k jednomu měl Zeman výhrady. Šéf ODS ale odmítl říci, kdo se prezidentovi nepozdává.

Prvním místopředsedou vlády a ministrem vnitra v nové vládě má být předseda STAN Vít Rakušan, vicepremiérem a ministrem práce a sociálních věcí lidovecký šéf Marian Jurečka. Ministerstvo pro místní rozvoj by měl vést vicepremiér pro digitalizaci, předseda Pirátů Ivan Bartoš. Zdravotnictví má připadnout Vlastimilu Válkovi (TOP 09), jenž má být též vicepremiérem. 

Finance by měl vést předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura, resort zahraničí bývalý pirátský poslanec Jan Lipavský, školství Petr Gazdík (STAN). Kultura by měla připadnout poslanci ODS Martinu Baxovi, spravedlnost Pavlu Blažkovi (ODS), resort průmyslu a obchodu místopředsedovi STAN Věslavu Michalikovi.

Ministrem zemědělství má být nominand KDU-ČSL Zdeněk Nekula, ministryní obrany poslankyně Jana Černochová (ODS) a ministrem dopravy místopředseda ODS Martin Kupka. Ministryní životního prostředí by se měla za lidovce stát senátorka Anna Hubáčková, ministrem pro EU má být za STAN předseda senátního evropského výboru Mikuláš Bek, ministryní pro vědu poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová, legislativu má vést nominand Pirátů, advokát Michal Šalomoun.