Nově vzniklý post ministra pro vědu a výzkum připadl v rámci rozdělování vládních postů TOP 09. Dosud nebylo jasné, koho chce strana do funkce nominovat. Podle několika zdrojů HN to má být středočeská poslankyně Helena Langšádlová. Výběr posvětil už i budoucí premiér Petr Fiala (ODS). Strana vedená Markétou Pekarovou Adamovou získala při vyjednáváních ze všech stran nejméně postů: vedle ministerstva zdravotnictví je to právě věda a výzkum, což je znovu obnovený úřad bez vlastní budovy a aparátu. Ve straně proto sílí kritika, že šéfka TOP 09 měla být při rozdělování křesel více aktivní.

Strana se zatím odmítá ke svým nominacím vyjadřovat. Otevřeně se mluví jen o kandidátovi na ministra zdravotnictví Vlastimilu Válkovi. Toto ministerstvo TOP 09 připadlo i proto, že žádná jiná strana o něj neměla zájem. „Je to skoro sebevražedná mise,“ říká o svém novém angažmá sám Válek.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.