Takový obrat v postoji velké společnosti během pouhých pár hodin se nevidí často. Největší český podnik poskytující spotřebitelské půjčky – Home Credit – v úterý po 11. hodině dopoledne oznámil, že se bez omezení připojil k akci milostivé léto. Ta je výjimečnou možností pro všechny dlužníky zbavit se od 28. října během následujících tří měsíců exekucí a dluhů vůči státu. Po pouhých sedmi hodinách však soukromá úvěrová firma zprávu doplnila a nabídku zúžila jen na dlužníky, kteří ještě dluhy nezačali splácet. A také na ty, kdo jsou v těžké životní situaci. Společnost nyní tvrdí, že svoji nabídku takto cílila od samého začátku.

V tiskové zprávě s titulkem „Home Credit se připojuje k milostivému létu a nabídne klientům zastavení exekuce“, která přišla na e-mail HN v 11.12, však společnost jasně nabízí šanci se osvobodit všem svým dlužníkům v exekuci. „Pokud klient během tří měsíců uhradí jistinu dluhu a jednorázový poplatek 900 Kč jako náklad za exekutora, Home Credit mu zbytek závazků vyplývajících z dané smlouvy odpustí a podá návrh na zastavení exekuce,“ zní hned druhá věta zprávy.

„Přihlásit se mohou samozřejmě všichni, kteří splní podmínky. Dostanou poté možnost uhradit jistinu ve třech splátkách a budou osvobozeni od placení úroků a nákladů právního zastoupení. Pokud svému závazku dostojí, budou vůči společnosti Home Credit oddluženi a jejich exekuce vyplývající z dané smlouvy skončí,“ upřesnil ještě ve 12.14 na dotaz HN mluvčí společnosti Michal Fila.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.