Ze začátku vnímali žáci zavření škol kvůli koronaviru jako vítané prázdniny. Postupně se ale začaly ukazovat negativní dopady izolace a projevují se dodnes. Školní psycholožka Vlasta Čechová z pražského Gymnázia Postupická se rozhodla rozdat studentům dotazníky, v nichž se ptala na problémy se soustředěním či usínáním, na únavu, podráždění, či dokonce myšlenky na sebevraždu. Po vyhodnocení zjistila, že na škole roste míra úzkostí a depresí. „Teď je otázka, jak s těmi dětmi pracovat,“ říká Čechová v rozhovoru pro HN.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










