Ze začátku vnímali žáci zavření škol kvůli koronaviru jako vítané prázdniny. Postupně se ale začaly ukazovat negativní dopady izolace a projevují se dodnes. Školní psycholožka Vlasta Čechová z pražského Gymnázia Postupická se rozhodla rozdat studentům dotazníky, v nichž se ptala na problémy se soustředěním či usínáním, na únavu, podráždění, či dokonce myšlenky na sebevraždu. Po vyhodnocení zjistila, že na škole roste míra úzkostí a depresí. „Teď je otázka, jak s těmi dětmi pracovat,“ říká Čechová v rozhovoru pro HN. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se