Předseda STAN Vít Rakušan mluví po volbách o hořkosladkém pocitu. Sám získal nejvyšší počet preferenčních hlasů a stal se absolutním vítězem voleb, koalice Pirátů a starostů ale získala méně, něž očekávala, a samotní Piráti mluví o „výprasku“. Rakušan ale tvrdí, že koaliční projekt pokračuje dál. A je připraven podle koaliční smlouvy Pirátům kompenzovat ušlý zisk: finanční i nefinanční. Z pirátské strany se mezitím sice ozývají názory, že by po debaklu v parlamentních volbách měla strana se čtyřmi poslanci zamířit do opozice, starostové jsou ale připraveni nabídnout jim minimálně jedno ministerstvo. „Pokud by nabídka od koalice Spolu odpovídala výsledkům voleb, tak si myslím, že se můžeme bavit i o jiném počtu, než je jedno,“ říká v rozhovoru s HN předseda STAN Vít Rakušan. 

HN: Jste absolutním vítězem voleb, zároveň ale vaše koalice neuspěla tak, jak plánovala. Jaké máte pocity?

Ten pocit je hořkosladký, osobní podpora mě samotného mile překvapila a zavazuje mě to. Mandát je obrovský, silný a já bych za to voličům ve Středočeském kraji chtěl ještě jednou poděkovat. Doufám, že to mohu brát jako ocenění mé jedenáctileté práce, která se koncentrovala na tento kraj. Ale zároveň je tam moment toho, že očekávání naší koalice bylo vyšší. Musíme objevit chyby, proč se tak stalo. Je potřeba je popsat a pro příště už neopakovat.

HN: Už jste uzavřeli memorandum o spolupráci se Spolu. Jaké kroky vás nyní čekají? Kdy začnou první vyjednávání?

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.