Na sobotní výsledky voleb čekali kandidáti hnutí ANO v Moravskoslezském kraji v Havířově. Jednička, dvojka a trojka kandidátky, tedy hejtman a poslanec Ivo Vondrák, ministr obrany Lubomír Metnar a poslanec Aleš Juchelka jeli sledovat sčítání hlasů do štábu hnutí v Praze, takže v Havířově slavili kandidáti od čtvrtého místa níže společně se zástupci krajské organizace. Byl mezi nimi i Josef Bělica, čtyřka na kandidátce hnutí v kraji a primátor tohoto města. Kolem půl šesté byla atmosféra v regionální kanceláři ještě veselá, ale s tím, jak se k sobě přibližovala procenta hnutí ANO a koalice Spolu, bylo cítit mezi kandidáty napětí, zklamání a na povrch vyplouvaly negativní emoce. 

„Už jen o desetinu, to snad není možné toto,“ vykřikla jedna z žen v průběhu sčítání. Nad stoly pokrytými modrými ubrusy ale zaznívaly i překvapivější hovory, které by člověk čekal spíše v hospodě než mezi politickými kandidáty. „Ať jde pryč, děcka, ať zdechne,“ odvrátila hlavu další z žen, když se na obrazovce ČT24, kterou hnutí promítalo na zdi, objevil lídr Pirátů Ivan Bartoš. Na svou politickou soupeřku, místopředsedkyni Pirátů a poslankyni Olgu Richterovou, zaútočil také jeden z přítomných mužů. „Richterová brečela. Je taková parlamentní rozkuřovačka,“ řekl, na což poslankyně ANO Andrea Babišová ironicky prohlásila: „To nevím, já jsem ji u toho nikdy neviděla,“ a vzápětí dodala, že Richterová taková není.

Jmenovkyně předsedy hnutí Andreje Babiše se dostala do sněmovny i tentokrát, a to z osmého místa kandidátky. V předchozím volebním období přitom byla jednou z nejméně viditelných poslankyň. Na plénu sněmovny mluvila za celé čtyři roky jen dvakrát a nepředložila žádnou interpelaci.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.