Napodruhé, ale přece. Do Prahy minulý týden přijel známý hongkongský aktivista Simon Cheng, který v současnosti žije v Londýně. Jeho cesta měla proběhnout už loni, kvůli covidu se ale odložila. Již tehdy panovaly obavy, zda návštěva proběhne bez problémů – na Chenga totiž hongkongská vláda vydala mezinárodní zatykač a Česká republika má s Hongkongem smlouvu o vydávání občanů v případě trestního stíhání. Radnice Prahy 3, na jejíž pozvání Cheng přijel, i z těchto důvodů návštěvu držela až do poslední chvíle v tajnosti.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se