Napodruhé, ale přece. Do Prahy minulý týden přijel známý hongkongský aktivista Simon Cheng, který v současnosti žije v Londýně. Jeho cesta měla proběhnout už loni, kvůli covidu se ale odložila. Již tehdy panovaly obavy, zda návštěva proběhne bez problémů – na Chenga totiž hongkongská vláda vydala mezinárodní zatykač a Česká republika má s Hongkongem smlouvu o vydávání občanů v případě trestního stíhání. Radnice Prahy 3, na jejíž pozvání Cheng přijel, i z těchto důvodů návštěvu držela až do poslední chvíle v tajnosti.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








