Kampaň před sněmovními volbami, které proběhnou v pátek a v sobotu 8. a 9. října, se po letních prázdninách roztáčí naplno. Strany přecházejí do takzvané horké fáze, mítinků, slibů, úsměvů a útoků na konkurenty teď bude jen přibývat. HN pro vás vše sledují a budou sledovat. V této on-line reportáži najdete vše podstatné, co v Česku v souvislosti s volbami stane.  

Sledujeme online

  automatické obnovování je zapnuté Vypnout obnovování
1.9.2021 11:21 | Čím víc dětí, tím levnější hypotéka. Zkoumáme návrhy volebních programů stran týkající se bydlení

Drahé byty a s tím spojená nedostupnost bydlení hlavně pro mladé lidi je jedním z klíčových problémů Česka. Politické strany se tak před volbami snaží předkládat návrhy, které by mohly situaci zlepšit. Po volbách podle politiků zrychlí stavební řízení a rodiny s malými dětmi dostanou výhodné hypotéky. Odborníci varují, že některé nápady ji mohou ale ještě zhoršit. V analýze HN zkoumáme návrhy volebních programů stran týkající se bydlení.

30.8.2021 06:58

Sociální sítě zaplavily fotky ministrů ve školce, na táboře, u metra, podepisujících petici za udržení místní lokálky... Vládní výjezdy za občany se ale podle expertů jako výkon ministerské funkce jen tváří. „Záměrně se hledají témata, která by ještě šla schovat pod výkon funkce, tak aby se dotyční do veřejného prostoru dostali, aniž by do toho investovali stranické peníze,“ říká Jan Outlý z Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran. Přečtěte si celý text o tom, jak daňoví poplatníci platí volební kampaně. 

27.8.2021 08:51 | Volby se blíží a jednání o rozpočtu jedou

Vláda by měla do konce září předložit Poslanecké sněmovně návrh rozpočtu na rok 2022. Jednání o jeho jednotlivých kapitolách už proto začala. Další trojici ministrů proto čeká návštěva u ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO). Schůzky se budou týkat rozpočtů ministerstev obrany, zahraničních věcí a školství. Základní parametry rozpočtu schválila vláda v červnu, počítají se schodkem 390 miliard korun. O podobě státní pokladny budou rozhodovat až noví poslanci po volbách. Dá se proto předpokládat, že rozpočet ještě výrazně pozmění.

26.8.2021 13:27
český jarmark spd
český jarmark spd
Foto: Tomáš Škoda

To jsou ceny! Tady mají grilovanou klobásu za 20 korun. Kdo by si ji nedal, v Přerově na burze ji mají za padesát. Všechno je drahý a z ciziny. Piráti sem tahají samej dovoz. Už aby to Tomio srovnal, říká postarší muž na jarmarku SPD v Olomouci. Přečtěte si jak to na "Českém jarmarku" vypadá.

Související