Módní průmysl je podle OSN druhý největší znečišťovatel planety a je zodpovědný za vznik celé pětiny odpadních vod. A Gretu Thunbergovou to pěkně štve. Jak proto řekla nově vzniklému skandinávskému Vogue, oblečení si přestala kupovat před třemi lety a jen si ho půjčuje a vyměňuje s kamarádkami. 

A zdaleka není sama, koho nakupování nových věcí neláká. Tzv. swapování, které by rádo přeplněné obchody s levnou módou nahradilo, je stále populárnější i v Česku, a v Ranním brífinku se tak pobavíme o tom, v čem je jeho kouzlo a proč byste i vy díky němu mohli mít hezčí život.

Poslechněte si celý náš podcast Ranní brífink. Držíme v něm krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl Ranního brífinku a také epizody dalšího podcastu Poprvé si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.