Když koncem června zasáhlo jižní Moravu tornádo, v celé zemi se zvedla vlna solidarity. Lidé ve sbírkách vybrali dohromady více než miliardu korun, velká pomoc přišla i v podobě materiálních darů od jednotlivců i firem. Své síly nabídla také řada dobrovolníků, kteří pomáhali s odklízením sutin i opravami domů. Po sociálních sítích se šířila řada příběhů a fotografií lidí zasažených katastrofou i těch, kteří jim přišli pomáhat. 

Pomoc na místě je stále potřeba i téměř po třech týdnech. A po sítích kolují stále nové a nové fotografie. A některé z nich dokládají, že do odklízecích prací se zapojil i syn českého premiéra Andrej Babiš junior. 

„Viděl jsem na Instagramu videa mé kamarádky. A dost to se mnou pohnulo. Přemýšlel jsem, jak na to reagovat. Jestli jí jen řeknu, že jí držím palce. Pak jsem si ale řekl, že bych sem měl jít také pomáhat,“ okomentoval Babiš junior důvod své pomoci pro web Forum24. A dodal, že zůstane tak dlouho, jak bude potřeba. Podle webu na místo přijel v neděli večer. V pondělí se pak připojil ke skupině dobrovolníků, kteří pracují v obci Mikulčice.

Kromě fotografií z odklízení sutin se však uživatelé sociálních sítí baví i dalšími jeho fotkami, na kterých podle nich paroduje svého otce a českého premiéra Andreje Babiše (ANO) a ministryni financí Alenu Schillerovou (za ANO). „Slušnej trolling Andreje Babiše. Zírám, jak je junior vtipnej,“ napsal na Twitter například novinář Jaroslav Kmenta. „Vlastně se juniorovi ani nedivím, že mu to dává takhle ‚sníst‘,“ okomentoval fotografii, na které sedí Babiš junior před zbořenou halou. 

Kmenta svým komentářem odkazuje na fotografii, která po sítích kolovala krátce po návštěvě Babiše a Schillerové na Moravě. Babiš mladší sedí na stejném obrubníku, před stejnou halou a ve stejné póze jako jeho otec. Vedle něj sedí žena, která stejně jako ministryně financí na původní fotografii drží v rukou telefon a sedí v podobné pozici. 

„Najdi pět rozdílů,“ reaguje na fotografie jeden z uživatelů a přikládá obě dvě k porovnání. 

Další uživatelé Twitteru Babišovi mladšímu vyjadřují podporu. „Díky, že pomáháte, že se nebojíte a že vám to všechno v ČR není fuk,“ píše například jeden z nich s přezdívkou marp. Jiní naopak spekulují, jestli zveřejnění podobných fotografií nemůže pomoci jeho otci v předvolební kampani, nebo v souvislosti s kauzou okolo Čapího hnízda a údajného Babišova únosu na Krym odkazují na jeho psychický stav. Podle dřívějších tvrzení jeho otce prý totiž Babiš junior trpí psychickou poruchou.