Obliba podcastů celosvětově roste a trendu, na který naskakují jak média, tak nejrůznější podnikavci, si všimli i čeští politici. Koalice SPOLU, kterou tvoří ODS, KDU-ČSL A TOP 09, se rozhodla do této formy převést svůj volební program a ve středu jeho audioverzi zpřístupnila.  

Kompletní program koalice načetl dabér Ladislav Cigánek, který namluvil například postavu agenta Davida Duchovného v seriálu Akta X a podle koalice je to vůbec poprvé, kdy v České republice prezentuje kandidátka svůj program tímto způsobem. Poslechnout si celý program, který je rozdělený do několika dílů podle jednotlivých kapitol, zabere něco málo pod dvě hodiny a k nalezení je na Spotify či v Apple Podcasts.

„Koalice SPOLU se rozhodla touto cestou svůj program zpřístupnit všem voličům, kteří nemají v dnešní hektické době dostatek času na to, aby si mohli přečíst program v textové podobě,“ uvedl tiskový mluvčí TOP 09 Vladan Vaněk. 

Pod heslem Dejme Česko dohromady zahájilo SPOLU, které by ve volbách podle aktuálního předvolebního průzkumu společnosti Median získalo třetí místo, svou kampaň 19. května. Své předvolební úmysly odhalila už i koalice Pirátů a STAN, kterou průzkum Medianu favorizuje, naopak například vládní hnutí ANO zatím své plány nezveřejnilo.