Necelé dva měsíce čelil bývalý generální ředitel největšího lesního podniku v zemi Daniel Szórád obvinění z porušení povinnosti při správě cizího majetku. Podle vyšetřovatelů šel během kůrovcové kalamity na ruku externím těžařským firmám, čímž Lesy ČR ochudil o 1,8 miliardy korun. Nejvyšší státní zastupitelství teď ale podle zjištění HN tuto část obvinění zrušilo. Manažer, který byl v roce 2018 po čtyřech letech z funkce odvolán, je však dál obviněný kvůli podvodu, když podle policie po odchodu z firmy nedodržel konkurenční doložku. Policisté šetří i jeho podíl na nezvládnutí kůrovcové kalamity, tady však obvinění dosud nepadlo.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se