Ministerstvo zdravotnictví čekají další žaloby na opatření, kterými chce resort v čele s novým ministrem Petrem Arenbergrem bojovat s pandemií covidu-19. Jednou z nich pohrozila Česká komora fitness, která ministerstvu ve čtvrtek poslala předžalobní výzvu, v níž žádá, aby vládní opatření nediskriminovala jejich odvětví. Komora poukazuje na nerovný přístup. Vadí jí například to, že profesionální sportovci mohou sportovat prakticky bez omezení, zatímco ostatní smějí provozovat sport jen s omezeními a pouze venku. Zavřené tak musí zůstat například i posilovny.

Ministerstvo podle komory při zavedení opatření nepřihlíží vůbec na rizikovost, ale pouze na osobu toho, kdo danou aktivitu provozuje. A staví tak například řeckořímský zápas na roveň s tenisem či posilovnou, kde lze přitom dodržovat rozestupy jako například v obchodech, které jsou povolené.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se