Národní koordinátorka očkování proti covidu-19 Kateřina Baťhová rezignuje na funkci. Skončit chce do konce dubna. Rozhodnutí už oznámila premiérovi Andreji Babišovi (ANO), sdělila serveru Seznam Zprávy. Důvodem je podle serveru středeční odvolání ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO).

Na post koordinátorky očkování nastoupila Baťhová koncem letošního ledna. Nahradila Zdeňka Blahutu, který se funkce vzdal.

Po zhruba dvou měsících je ale koordinátorka rozhodnutá také skončit. „Pana premiéra jsem o tom informovala. Nenechám toho ze dne na den, ale domluvím se s novým ministrem, aby maximálně do konce měsíce dubna proběhla změna,“ uvedla pro Seznam Zprávy.

Podle serveru Baťhová odchází kvůli odvolání ministra zdravotnictví Blatného, kterému chtěla přijetím postu koordinátorky očkování pomoci. Předtím působila na ministerstvu jako ředitelka odboru mezinárodních věcí a EU.

Blatného dnes z čela resortu odvolal na žádost premiéra Andreje Babiše (ANO) prezident republiky. V čele ministerstva ho nahradí ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger.

Očkování proti covidu-19 začalo v Česku 27. prosince. od té doby zdravotníci aplikovali 1,86 milionu dávek některého ze tří používaných druhů vakcín. Ukončené očkování má zatím 611 982 lidí, kteří dostali obě potřebné dávky.

Od středy se mohou k očkování proti covidu-19 začít registrovat zaměstnanci pracující v sociálních službách. Po zdravotnících, učitelích a vybraných zaměstnancích kritické infrastruktury jsou další profesní skupinou, která dostane v očkování přednost před vrstevníky.