Městský soud v Praze v pátek i podruhé osvobodil 12 obžalovaných v kauze tunelování dopravního podniku známé jako "17 haléřů z každé jízdenky". Mezi obžalovanými je kromě bývalého ředitele podniku Martina Dvořáka například podnikatel Ivo Rittig.

"Skutek se stal, ale není trestným činem," konstatoval předseda senátu Petr Hovorka. "Další bublina splaskla a bylo jednoznačně prokázáno, že pan Rittig se žádného trestného činu nedopustil," reagoval suše Rittigův advokát Vlastimil Rampula. Na místě vyslechli rozsudek jen dva z obžalovaných – tehdejší ekonomický ředitel dopravního podniku Ivo Štika a účetní Jaroslav Kubiska.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se