Městský soud v Praze v pátek i podruhé osvobodil 12 obžalovaných v kauze tunelování dopravního podniku známé jako "17 haléřů z každé jízdenky". Mezi obžalovanými je kromě bývalého ředitele podniku Martina Dvořáka například podnikatel Ivo Rittig.
"Skutek se stal, ale není trestným činem," konstatoval předseda senátu Petr Hovorka. "Další bublina splaskla a bylo jednoznačně prokázáno, že pan Rittig se žádného trestného činu nedopustil," reagoval suše Rittigův advokát Vlastimil Rampula. Na místě vyslechli rozsudek jen dva z obžalovaných – tehdejší ekonomický ředitel dopravního podniku Ivo Štika a účetní Jaroslav Kubiska.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










