Stav lidí, kteří byli zraněni v Německu při nehodě autobusu jedoucího z Prahy do Hamburku, je lepší, než se v sobotu zdálo. V neděli o tom informovalo české velvyslanectví v Berlíně s odvoláním na místní policii. Příčina nehody dosud není známa.

Dvoupatrový autobus společnosti FlixBus havaroval v sobotu v 5:45 ráno na dálnici A24 poblíž Wöbbelinu v Meklenbursku-Předním Pomořansku. Vozidlo sjelo ze silnice a převrátilo se na bok. Třicítka lidí byla převezena do nemocnic, všichni až na jednoho ale byli ještě v sobotu propuštěni, napsala dnes agentura DPA s odvoláním na mluvčího německé policie.

Německá policie i společnost FlixBus původně informovaly, že tři osoby utrpěly středně těžká zranění. Policie později tento údaj upravila a oznámila, že vážněji zraněn byl jen jeden člověk. Někteří z těch, kteří byli klasifikováni jako lehce zranění, měli pouze oděrky, uvedla dnes agentura DPA.

Společnost FlixBus informovala, že v autobusu bylo 30 pasažérů a dva řidiči. Podle německé policie se jednalo o lidi z Česka, Německa, Británie, Turecka, Rumunska, Albánie, Číny, Indie a Egypta.

Na místo neštěstí bylo vysláno 40 záchranářů a šest sborů dobrovolných hasičů s 68 členy i vrtulník, ten ale nakonec nebyl potřeba a mohl se vrátit na svou základnu, informovala agentura DPA. Kvůli nehodě byla také uzavřena část dálnice mezi sjezdy na Wöbbelin a Hagenow ve směru na Hamburk.

Příčina neštěstí se vyšetřuje, podle sobotního vyjádření policejního mluvčího v Rostocku se mohlo jednat o mikrospánek 47letého českého řidiče. 

"Můžeme potvrdit, že byly dodrženy doby řízení a odpočinku," sdělil DPA mluvčí FlixBusu Sebastian Meyer.