Úterní bouřka nechala za sebou na řadě míst polámané stromy, větve, poškozené střechy a desetitisíce domácností bez proudu. Potíže byly i v dopravě, problém dlouho zůstával na železniční trati z Brna do Žďáru nad Sázavou mezi Křižanovem a Ostrovem nad Oslavou. Provoz tam byl plně obnoven až večer. Silný vítr a přívalový déšť zasáhly především Moravu, hasiči a energetici pracovali na odklízení škod od úterního večera.

Bouřka v úterý večer přerušila v síti firmy E.ON dodávky elektřiny pro 70 tisíc domácností. Do středečního odpoledne energetici téměř všechny poruchy osstranili. "Zbývá posledních několik málo desítek na Zlínsku a jižní Moravě," uvedla kolem 15:15 mluvčí E.ON Martina Slavíková.

Podle ní poruchy způsobily především stromy a větve, které popadaly na elektrické vedení. Od proudu to odstřihlo obyvatele nejen Zlínského, ale také Jihomoravského kraje a Vysočiny.

Ve Zlínském kraji bouře způsobila problémy s dodávkou elektřiny na Zlínsku, Uherskohradišťsku a Kroměřížsku. Vedle energetikům do terénu vyjížděli i hasiči, kteří měli v kraji nahlášeno kvůli bouřce na 250 událostí. Například na Uherskohradišťsku v Hluku od blesku chytlo pole a v Hradčovicích hořel transformátor.

V Olomouckém kraji bouřky v noci zasáhly především Hranice a okolí na Přerovsku. Krajští hasiči v souvislosti s počasím evidovali do dnešního rána zhruba sto výjezdů.

Na Vysočině po úterní bouřce zůstalo poškozené trakční vedení na trati mezi Křižanovem a Ostrovem nad Oslavou. Opravy skončily až večer, do té doby rychlíky v uvedeném úseku nabíraly až půlhodinové zpoždění a regionální vlaky nahrazovaly autobusy.

Silný vítr zasáhl v úterý i střední Čechy, bouřka region ale nezasáhla. Nicméně kvůli vyvráceným a popadaným stromům měli hasiči dvojnásobný počet výjezdů.

Související