Neobvykle vysoké množství oxidu siřičitého, jehož koncentrace šestatřicetkrát překročily povolený hodinový limit, zamořilo před pěti lety Přerov. V nemocnici skončili i dva policisté, kteří se jedovatého plynu nadýchali. Případ definitivně toto pondělí uzavřel Městský soud v Praze, který v souvislosti s únikem potvrdil půlmilionovou pokutu chemičce Precheza ze skupiny Agrofert patřící do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše.
Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) tehdy viděla jasnou souvislost mezi únikem plynu a tím, že chemička po odstávce v říjnu 2014 obnovovala výrobu kyseliny sírové. A Precheze udělila rekordní sedmimilionovou pokutu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




