Policisté ukončili pátrání po Jaroslavu Uhlířovi, který se pohřešoval. Čtyřiasedmdesátiletý skladatel, klavírista a moderátor je v pořádku. Krátce před 14:00 řekla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová, že Uhlíř byl nalezen. Pátrání bylo podle databáze pohřešovaných vyhlášeno v pondělí ráno. Podle serveru iDnes.cz byl Uhlíř pohřešován kvůli obavám jeho známých, kterým nezvedal telefon.

Na policii se obrátila žena, která Uhlíře viděla kolem 9:30 na na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze. "Šel přede mnou, měl na sobě koženou bundu a klobouk. Šel hodně pomalu a díval se na popisky budov," uvedla Veronika S. pro deník Aktuálně.cz. Podle svědkyně vypadal známý skladatel zmateně a dezorientovaně. 

Uhlíř se narodil v roce 1945 v Praze. Je autorem hudby k písním i filmům. Na hudební scéně se pohybuje od 60. let. Jako začínající klavírista hrával v kavárenských orchestrech a poté byl mimo jiné společně s Karlem Šípem členem skupiny Faraon, která hrála dobový styl "bubble gum". V této době začal psát se Zdeňkem Svěrákem hudbu pro děti a pro "svěrákovské" filmy a hry Divadla Járy Cimrmana.

V 70. letech začal studovat na Lidové konzervatoři, dnešní Konzervatoři Jaroslava Ježka, původně obor dirigování, později skladba. Absolvoval až v roce 1981, tedy ve věku 36 let.

Napsal hudbu například pro písně Holubí dům a Ani k stáru či pro snímky Ať žijí duchové!, Trhák, Lotrando a Zubejda nebo Tři bratři. V minulosti mimo jiné moderoval televizní pořady s textařem a moderátorem Karlem Šípem a dlouhodobě spolupracuje s dramatikem, hercem a textařem Zdeňkem Svěrákem.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist