Šestkrát nevinen, naposedmé slyšel promlčeno. Bývalý velvyslanec Sedláček bojuje o očištění devět let. Ostudné, připustil sám soudce.

Bývalý velvyslanec a také někdejší ředitel divadla Husa na provázku Milan Sedláček už poznal takřka všechny jednací síně Obvodního soudu pro Prahu 1. Již devět let se tam totiž z Brna jezdí bránit obžalobě státního zástupce Jana Lelka, že spolu se svým bývalým podřízeným Václavem Matouškem a podnikatelkou Evou Rybkovou připravili stát o jeden a půl milionu korun proplacením fiktivní prezentační kampaně, která měla přilákat účastníky na Česko-asijské investiční fórum v roce 2008.

Během uvedených devíti let padlo celkem dvanáct rozsudků. Šestkrát prvoinstanční soud celou trojici osvobodil. A vždy konstatoval, že žádný trestný čin se nestal a uvedené prezentační kampaně proběhly. Stejně tak šestkrát ale tento osvobozující verdikt zrušil odvolací senát Městského soudu v Praze v čele se soudkyní Jaroslavou Liškovou a přikázal nové projednání. "Je to ostudná věc, nezažil jsem případ, kdy by odvolací soud tolikrát zrušil zprošťující rozsudek," uvedl Sedláčkův advokát Josef Lžičař.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.