Slavomír Kozel, jednatel fotbalového oddílu FC Cheb, žádal ministerstvo školství o dotaci loni v říjnu. Peníze, které musí utratit ještě letos, však ani téměř po roce nedostal. "Pravděpodobně je obdržíme v polovině října a na konci listopadu nám skončí veškeré soutěže, které hrajeme," říká Kozel. Od státu může klub získat stovky tisíc korun, Kozel však neví, za co je dva měsíce před koncem roku utratí. Provoz klubu zatím platí především z členských příspěvků a peněz od města. O sponzorování kopané ve městě, kde s kariérou začínal třeba Pavel Nedvěd a nejvyšší soutěž zde hrál i Jozef Chovanec nebo Horst Siegl, prý firmy zájem nemají.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










