Když se minulý týden objevila zpráva o tom, že Ústřední a kontrolní ústav zemědělský povolil plošné použití přípravku Stutox II, tedy jedu proti hrabošům, byla Česká společnost ornitologická první, která se proti tomu ozvala. Poukázala na rizika, která z toho plynou. Obávala se, že by kvůli tomu mohlo dojít i k úhynu další zvěře, včetně dravých ptáků. Vítá proto pondělní rozhodnutí ministerstva zemědělství, které plošné povolení zrušilo. Podle Zdeňka Vermouzka, ředitele České společnosti ornitologické, by ale bylo ideální, kdyby se jedy v zemědělství nepoužívaly vůbec.

Ministerstvo zemědělství v pondělí potvrdilo zákaz plošného používání jedu Stutox II v oblastech s přemnoženými hraboši. Jste spokojení?

Zcela spokojení nejsme, protože jediný správný přístup je nulová aplikace jedů a přechod na ekologické zemědělství a způsob hospodaření, který krajinu nebude vůbec zatěžovat. I přesto jsme rádi, že nebyla plošná aplikace přípravku Stutox II povolena a i nadále se bude používán jen do děr. Ani to ale z našeho pohledu není dobrá věc. V současném nastavení jsme to ale ochotni po omezenou dobu tolerovat.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.