Pardubický hejtman Martin Netolický nechce čekat na další volební prohru sociální demokracie a pro krajské volby připravuje vlastní projekt. Hodlá postavit kandidátku složenou z členů ČSSD i místních nezávislých nebo úplně nových politických hnutí. Už měsíce proto shání komunální politiky, kteří by za rok a půl chtěli kandidovat v koalici s ČSSD.

Několik významných zástupců sociální demokracie už HN potvrdilo, že tento plán se postupně šíří do dalších regionů. Koaliční kandidátky by ČSSD mohla postavit ve čtyřech až pěti krajích.

Jak by měla ČSSD reagovat na víkendovou volební prohru?

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak má Netolického projekt fungovat?
  • A jaké jsou vlastně reakce jeho spolustraníků?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se