Desítky expertů nejen ze států Evropské unie a NATO se začátkem května zúčastnily velké evropské konference o bezpečnosti nových mobilních sítí 5G. Údajně první v Evropě. A nejspíš bude repete. Nejvyšší ústavní činitelé - tedy prezident Miloš Zeman, premiér Andrej Babiš (ANO), předseda sněmovny Radek Vondráček (ANO) a předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) - se na svém dnešním jednání dohodli na tom, aby Česko uspořádalo další takovou akci.
"Shodli se, že v zájmu postihnutí všech aspektů uspořádají expertní konferenci za účasti bezpečnostní komunity, mobilních operátorů i dodavatelů technologií pro výstavbu 5G sítí," popsal výsledek jednání mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.
Co se dočtete dál
- Jak se Zemanovi podařilo prosadit Huawei.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





