Desítky expertů nejen ze států Evropské unie a NATO se začátkem května zúčastnily velké evropské konference o bezpečnosti nových mobilních sítí 5G. Údajně první v Evropě. A nejspíš bude repete. Nejvyšší ústavní činitelé - tedy prezident Miloš Zeman, premiér Andrej Babiš (ANO), předseda sněmovny Radek Vondráček (ANO) a předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) - se na svém dnešním jednání dohodli na tom, aby Česko uspořádalo další takovou akci.

"Shodli se, že v zájmu postihnutí všech aspektů uspořádají expertní konferenci za účasti bezpečnostní komunity, mobilních operátorů i dodavatelů technologií pro výstavbu 5G sítí," popsal výsledek jednání mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Zbývá vám ještě 70 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak se Zemanovi podařilo prosadit Huawei.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se