Skupina HP Tronic, jejíž součástí jsou i firmy Datart a Euronics, převzala na Moravě pět kamenných prodejen s elektro zbožím Z-EMOS trading. Ty se v následujících měsících přejmenují a rozšíří síť Datartu na stovku. Jde o prodejny mimo jiné v Rožnově pod Radhoštěm, ve Frenštátě pod Radhoštěm a Uničově. Všechny budou zároveň výdejním místem e-shopů datart.cz, euronics. cz a kasa.cz, řekla v úterý mluvčí HP Tronic Eva Kočicová.

Prodejny Z-EMOS jsou již dlouhodobě začleněny do sítě Euronics. "Velmi úzká spolupráce společností HP Tronic a Z-EMOS vyústila v dohodu, na základě které zhruba před rokem tyto prodejny přešly do franšízového modelu spolupráce," uvedl generální ředitel skupiny HP Tronic Daniel Večeřa. Faktické převzetí do této sítě, ke kterému začátkem května došlo, tuto dohodu podle Večeři završilo.

Prodejny budou mít vzhled Datartu i jeho standardní služby pro zákazníky. "Například se jedná o vlastní Datart dopravu, v rámci které mohou zákazníci využít možnosti vynesení zboží až do bytu, kontroly a instalace výrobku, odvozu obalového materiálu a starého vysloužilého spotřebiče," doplnila Kočicová. Tato doprava je dostupná pro zákazníky Datartu po celé České republice.

Na českém a slovenském trhu působí maloobchodní síť s elektronikou Datart od roku 1990. Doposud měl 95 prodejen v České republice a 16 na Slovensku, sedm kuchyňských studií a dva-shopy.

Tržby Datartu loni meziročně stouply o 3,5 procenta na více než 7,5 miliardy korun. V lednu firma zveřejnila, že chce letos v otevírání nových prodejen pokračovat a že jejím cílem je, aby zákazník měl prodejnu Datart v dojezdové vzdálenosti do 30 minut od bydliště.

Od srpna 2018 je Datart součástí české firmy HP Tronic, která mimo jiné před dvěma lety převzala e-shopy Kasa.cz a Hej.sk a poté také značku elektrospotřebičů ETA.

Mezi další velké prodejce elektra v ČR patří Alza.cz, Mall.cz, Electro World, CZC.cz či Mironet.

 

Související