V Česku je jen málo lidí, kteří by se v oboru telekomunikací pohybovali tak dlouho jako Svatoslav Novák. Vystudovaný elektrotechnik začínal ještě před revolucí ve státní Správě pošt a telekomunikací, mezi lety 1995 a 1999 pak tento podnik, přetvořený v polostátní SPT Telecom, řídil. Už na počátku 90. let se navíc se skupinou známých v Prostějově pustil do podnikání.

Jeho firma Micos se postupně stala předním českým výrobcem optických rozvaděčů a datových skříní, které z Hané dodává telekomunikačním operátorům z 60 zemí světa. Většinu svého podniku nedávno Novák spolu s trojicí společníků prodal americké korporaci Preformed Line Products (PLP) z Clevelandu, která za Micos zaplatila odhadem nižší stovky milionů korun. Sám Novák si v prostějovské společnosti podržel ředitelskou pozici i 10procentní podíl. Jak se telekomunikační doyen nyní dívá na stav svého oboru v Česku a jak se jeho firmě podařilo prorazit ve světě?

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.