Na americkém portálu eBay se objevila doslova unikátní položka. Profesionální hledač a sběratel fosílií Alan Detrich na prodejním serveru nabízí kostru mláděte Tyranosaura rexe, za kterou požaduje 2,95 milionu dolarů (zhruba 68 milionů korun). Podle Detricha se jedná o jedinou nalezenou fosílii mláděte tohoto druhu na světě.

Pozůstatky největšího masožravého dinosaura, který kdy Zemi obýval, jsou údajně 68 milionů let staré a podle histologické analýzy patří jedinci, který zahynul zhruba ve čtvrtém roku života, uvádí se v inzerátu. Samotná kostra je přes čtyři a půl metru dlouhá a lebka se zachovalým chrupem měří přes padesát centimetrů.

Dospělí tyranosauři dosahovali délky až třinácti metrů a váhy kolem šesti tun. 

Sběratel vzácný exemplář nalezl v roce 2013 na pozemku svého bratra v americkém státu Montana, zmiňuje deník The New York Times. Poslední dva roky byl skelet mladého tyranosaura umístěn v muzeu přírodní historie kansaské univerzity, kde se stal jednou z hlavních kuriozit.

Zbývá vám ještě 70 % článku

Co se dočtete dál

  • V placené části textu se dočtete, proč prodej vzácné fosílie rozčílil akademickou obec, jak své rozhodnutí prodat unikátní exemplář zdůvodňuje nálezce a jaké další kuriozity se v historii na portálu eBay podařilo prodat.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se