Policie a celníci v úterý odpoledne provedli razii na několika místech v Česku, podle informací České televize (ČT) kvůli podezření z daňových úniků kolem Škody Plzeň. Zásahy potvrdila mluvčí celníků Martina Kaňková, nespecifikovala však, čeho se týkaly. ČT také uvedla, že policisté s celníky obsadili i kanceláře v Praze na Těšnově, zadrženo bylo údajně několik lidí.

Podle serveru lidovky.cz se vyšetřování týká krácení daní za marketingové služby a do případu má být zahrnuto vícero firem ze skupiny plzeňské Škody. Podle informací Lidových novin se policisté zaměřili na smlouvy s podnikatelem Antonínem Charouzem.

"Nikdo se v této fázi obviňovat nebude, zajišťují se jen důkazy a informace," sdělila serveru pražská vrchní zástupkyně Lenka Bradáčová. Bradáčová také odmítla, že by se policisté zajímali o působení plzeňského hejtmana Josefa Bernarda (ČSSD), který před vstupem do politiky byl spolumajitelem plzeňské Škodovky, uvedly lidovky.cz

"Celníci a policisté zasahují na několika místech v ČR, další informace k případu poskytnout nemohu," uvedla Kaňková. Případ dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Praze, které o tom informovalo na svých stránkách. Státní zástupkyně Petra Ullrichová uvedla, že bližší informace k trestní věci ani jejímu aktuálnímu vývoji nelze nyní poskytnout.

Koncem loňského října zasahovali policisté s celníky v Plzeňském kraji, i tehdy šlo o daňové úniky související se Škodou Plzeň. Mluvčí nástupnické strojírenské skupiny Škoda Transportation Lubomíra Černá tehdy uvedla, že se tehdejší řízení týkalo některých obchodních vztahů společnosti uzavřených v roce 2014.

Černá na dotaz HN uvedla, že odpolední policejní zásahy se netýkají žádného ze závodů skupiny Škoda Transportation.