V pondělí večer vyhlásí Hospodářské noviny anketu TOP ženy Česka. Cílem akce, která proběhne v pražském Foru Karlín, je ocenit úspěšné a odvážné ženy ze světa byznysu a veřejné sféry. Dvacetičlenná porota složená z ředitelů firem, vysoce postavených manažerů či podnikatelů každoročně vybírá z několika stovek nominovaných.

TOP ženy Česka 2018

Výherkyně budou představeny také v exkluzivním magazínu Hospodářských novin, který vychází 22. 1. 2019. K dostání bude v e-shopu.

Odborníci v anketě hodnotí mimo jiné to, jaký má žena vliv v daném oboru, její podnikatelský příběh či společenský přínos.

Úspěšné dámy jsou vybírané ve čtyřech kategoriích - TOP manažerka, TOP podnikatelka, TOP žena veřejné sféry a TOP start-up. U poslední zmíněné kategorie se porotci zaměřují především na inovativnost projektu, schopnost oslovit investory a na potenciál růstu. Kandidátky nominuje široká veřejnost, jednotliví porotci, konzultanti poroty, případně se mohou ženy přihlásit samy.

V rámci akce Hospodářské noviny každoročně uvádí úspěšné dámy do Síně slávy. V ní figurují ženy, které se v minulosti staly vítězkami či se dlouhodobě pohybovaly na předních příčkách ankety TOP ženy byznysu a TOP ženy veřejné sféry. Po uvedení do Síně slávy již v dalších ročnících ankety nesoutěží.

Mediální dům Economia, který vydává Hospodářské noviny, letos anketu vyhlásí již po čtrnácté. První ročník proběhl v roce 2005, kdy vyhrála tehdejší generální ředitelka mobilního operátora Oskar (dnes Vodafone) Karla Stephens. V dalších letech se královnami českého byznysu mimo jiné staly vedoucí partnerka EY Magdalena Souček, ředitelka vydavatelství Czech News Center Libuše Šmuclerová či šéfka české pobočky Googlu Taťána le Moigne.

Podívejte se, jak soutěž vypadala v předchozích letech.