Na lanovou dráhu ve skicentru Buková hora na Orlickoústecku spadl ve čtvrtek po poledni strom. Na sedačkové lanovce uvázlo kolem 200 lyžařů. Evakuace lyžařů z lanovky v areálu byla ukončena v 16:17, uvedli hasiči. Lidé uvízli na lanovce zhruba ve 13:00. Lyžaře, mezi nimiž byly děti, se podařilo dostat v pořádku dolů, nikdo nebyl zraněný nebo podchlazený.

Na záchraně se podíleli hasiči, horští záchranáři i policie. Do Červené Vody v Orlických horách, kam areál spadá, přiletěly dva vrtulníky, záchranáři měli rolby a skútry, uvedla mluvčí policie Lenka Vilímková.

Provozovatel areálu informoval uvízlé lyžaře na lanovce pomocí rozhlasu, informace poskytuje v češtině.

Podle webové kamery z areálu stojí čtyřsedačková lanovka na Červené vodě, která podle stránek areálu měří 1688 metrů a areál o ní píše jako o nejrychlejší a nejdelší lanové dráze Orlických hor.

Zlomený strom se o lanovku opřel. Lanovka není vážně poškozená, ale její zprovoznění potrvá, nejspíš nepojede ani v pátek.

Hasiči Pardubického kraje na Twitteru uvedli, že obsluha lanovky odřezávala strom a neúspěšně se pokusila dostat lana zpět, aby mohla lyžaře nouzově svézt dolů. Lana se jim nepodařila nahodit.

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist