Zkušený závodní kůň "Catch Me If You Can" (na videu) bude mít novou jezdkyni. Klisnu za zhruba čtvrt miliardy korun koupil pro svoji dceru nejbohatší Čech Petr Kellner. Anna Kellnerová patří v Česku mezi úspěšné závodnice v parkuru a příští týden jí bude 22 let. Koupi koně oznámil na svém facebookovém profilu Czech Equestrian Team. Kellner v souboji o desetiletou klisnu přeplatil jednoho z nejbohatších lidí planety a zakladatele Microsoftu Billa Gatese, který za ni letos v červenci nabízel osm milionů eur (200 milionů korun) a chtěl ji koupit svojí dceři Jennifer. Ceny závodních koní se jinak většinou nezveřejňují.

Na koni už čtyři roky jezdí 25letá německá jezdkyně Laura Klaphakeová, hvězda německého národního mužstva a bronzová medailistka z mistrovství světa. Anna Kellnerová, která je trojnásobnou juniorskou mistryní České republiky, letos získala již druhého koně, na němž Němka jezdila. Tím dalším je valach Silverstone G.

Oba závodní koně letos Kellnerovi prodal majitel stájí Paul Schockemöhle, jedna z legend německého jezdeckého sportu a úspěšný podnikatel. Kromě koní podniká také v kamionové přepravě. Jeho firma Schockemöhle Logistics má přes 600 nákladních aut a obrat přes 100 milionů eur.

"Prodej ukazuje, jak jsou jezdci závislí na svých patronech a jak hodně jezdecký sport závisí na penězích," napsal v komentáři německý list Tagespiegel, který se obává, že frustrovaná Klaphakeová s jezdectvím úplně skončí.

Když Schockemöhle prodal koně Silverstone G, komentovala to tehdy tak, že člověk musí zůstat v realitě, protože jezdectví není jen sport. "Je to prostě taky obchod a Paul má velkou stáj. Jsem ale šťastná, že si v každém případě mohu nechat Catch Me!" řekla v rozhovoru pro NDR, který citoval web jezdectvi.cz.

Kellnerova finanční skupina PPF patří v Česku k hlavním sponzorů jezdeckého sportu. V prosinci se v jeho O2 areně v Praze bude konat i jeden ze závodů Global Champions, což je série elitních parkurových závodů zaštítěná bohatými sponzory. Vítězný tým z akce získá tři miliony eur, nejlepší jednotlivec pak 1,25 milionu eur (32,5 milionu korun). Pro srovnání, šampion dostihové Velké pardubické může získat 2,25 milionu korun. Závody Global Champions od letošního roku jezdí také Anna Kellnerová.