Ne že by měl Mirek Topolánek vždycky pravdu, ale pokud jde o zaměření volební kampaně, těžko brát jeho náhled úplně na lehkou váhu. Nakonec je to politik, který získal pro stranu nejvíc hlasů v české historii - v roce 2006 vyhrála ODS pod jeho vedením sněmovní volby s rekordním ziskem 35,38 procenta. Co by za to dnes takový Andrej Babiš dal. (Asi hodně.) Takže když Topolánek sleduje volební kampaň ODS před komunálními  volbami, která se zjevně zaměřila primárně proti pirátům, a hodnotí ji, jak se dnes hezky říká, jako "velký špatný", tak na tom možná něco bude. Podívejte se, co napsal na Twitter.

O co se vlastně jedná? ODS v Praze vyvěsila bilboardy, na kterých se píše "Pořádek proti anarchii". A aby nebylo pochyb, kam míří, vydala k tomu sadu videí, na kterých se vyskytují v krajně podivných pozicích krajně podivné osoby. Tu se někdo s dredy zjevně pod vlivem psychotropní látky válí v bahně, tam se nějaká figurantka baví za vydávání chroptivých zvuků likvidací plakátů. (edit: Jedná se o upravené video zveřejněné na twitteru skupinou, která si říká Kolektiv 115.) A ODS se sugestivně říká: Ti také budou volit - chcete, aby rozhodli za vás?!

Kandidát ODS to sice bude vehementně popírat, ale vypadá to jako pokus o podprahové vyvolávání podobné představy o pirátech, jakou se komunisté v sedmdesátých letech snažili vyvolat o představitelích alternativní kultury ("kdo máš dlouhý vlas, nesmíš mezi nás"). Nic hezkého.

Zbývá vám ještě 60 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak na kampaň reagují voliči ODS na Facebooku?
  • Proč nemusí kampaň zaměřená na anarchii v hlavním městem vůbec zaujmout pražské voliče?
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se