Adriana Krnáčová nebude patřit mezi nejpopulárnější primátory pražské historie. Bývalou ředitelku české pobočky mezinárodní organizace Transparency International vybral před minulými volbami jako lídryni šéf ANO Andrej Babiš. A zdálo se to vzhledem k její předchozí praxi a nelichotivé pověsti pražské politiky jako logický krok. Jenže po čtyřech letech převládá z působení Krnáčové mírně řečeno rozpačitý dojem prázdného marketingového triku.

Podle nedávného průzkumu agentury STEM hodnotí Krnáčovou pozitivně necelá třetina Pražanů. Pětina ji vůbec nezná.

Sama Krnáčová se rozhodla v Praze už nekandidovat. O jejích budoucích plánech se jen spekuluje. Mluví se o postu velvyslankyně v Berlíně, což Krnáčová v srpnu označila za nesmysl. Jisté zatím je jen to, že se v červnu stala členkou dozorčí rady městské společnosti Výstaviště Praha.

V dalším díle Primátorského dotazníku HN dostali kandidáti na její post šanci ohodnotit její působení. Otázka zní: Můžete jmenovat jednu věc, za kterou byste pochválili primátorku Adrianu Krnáčovou?

Zbývá vám ještě 60 % článku

Co se dočtete dál

  • Co si myslí kandidáti na post pražského primátora o Adrianě Krnáčové? Je tu nějaký úspěch, který by jí přiznali i jako politickému protivníkovi?
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se