Nemá smysl zakazovat vjezd cyklistům do centra Prahy tak, jak to udělal první městský obvod. V novém díle Primátorského dotazníku HN se na tom shodli všichni kandidáti na pražského primátora. Včetně stranického šéfa starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého z TOP 09.

Praha 1 zakázala před více než rokem vjezd kol do některých částí centra. Radní argumentovali tím, že chtějí více chránit chodce, které cyklisté ohrožují. Návrh vyvolal značnou kritiku, především ze strany Pražanů, pro které je kolo důležitou alternativou k automobilové dopravě.

Ukázalo se také, že i přes zákaz v centru působí podnikatelé s půjčovnami vozítek segway a motorových koloběžek. Sporný zákaz také letos v červenci zrušil soud, radnice přesto omezující značení neodstranila a dál se snaží s nespokojenými občany vyjednávat.

Otázka pro lídry stran zní: Mají mít cyklisté zakázán vjezd do některých částí centra města tak, jak to navrhlo současné vedení městské části Praha 1? 

Jiří Pospíšil (TOP 09):

Budeme zakazovat lidem jezdit na kole? Je to opravdu takový problém, abychom vydávali absolutní zákaz? Nemyslím, že by šlo o nějaký masivní problém, který by si zasloužil tak tvrdé omezení.

Zbývá vám ještě 70 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak se chtějí lídři stran pro primátorské volby v Praze vypořádat s konflikty mezi cyklisty a motoristy? Podívejte se na jejich odpovědi.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se