Už současné vedení hlavního města dalo najevo, že centrum Prahy nemá sloužit k průjezdu kamionů. Aby ulevili dopravě, udělali radní v únoru další krok k zákazu jízdy kamionů v metropoli a schválili technickou dokumentaci, která popisuje nutná dopravní opatření pro jeho zavedení. Tu má stále na stole silniční úřad a není jisté, že takový zákaz podpoří. 

Kandidáti na pražského primátora proto dostali v dalším díle Primátorského dotazníku HN otázku: Souhlasíte se zákazem vjezdu kamionů do Prahy? Jak by měl případně takový zákaz vypadat?

Petr Stuchlík (ANO):

Myslím si, že takový zákaz nikdy reálně neprojde. Prostě to je spíše jen gesto, aby radnice ukázala obyvatelům Spořilova, že něco dělá s neúměrnou kamionovou zátěží. Jediným řešením je dostavba Pražského okruhu, toho velkého, dálničního. Jde o úsek 511, který spojí dálnici na Hradec a D1. Kvůli téhle stavbě se výrazně ulehčí přetíženému Spořilovu a Jižní spojce. Jinak se to prostě nevyřeší.

Zbývá vám ještě 70 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak se chtějí kandidáti na pražského primátora vypořádat s kamiony v centru hlavního města? Proč si někteří myslí, že zakázat je nemá smysl? Podívejte se na další díl Primátorského dotazníku HN.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se