Bývalé sídlo Investiční a poštovní banky v centru Prahy na Senovážném náměstí koupila rakouská developerská skupina UBM. Památku známou rovněž jako Cukrovarnický palác přestaví na pětihvězdičkový hotel. V pondělí to napsal deník E15, kterému obchod potvrdila obchodní ředitelka UBM Development Kateřina Poláková. Cenu transakce ani výši investice do úprav budovy neuvedla.

Hotel bude mít asi 175 pokojů a stane se pravděpodobně součástí některého z velkých hotelových řetězců, uvedla dnes firma UBM v tiskové zprávě. O provozovateli hotelu ale zatím společnost stále jedná. "Cukrovarnický palác je pro provozování hotelu ideálním domem. Jeho rozloha dává prostor pro vytvoření dostatečné kapacity lůžek a zázemí, která je pro podobný typ hotelu vyšší kvality smysluplná," sdělil ředitel UBM Development Czechia Jan Zemánek.

Podíl ve společnosti Paleva, v níž je nemovitost zalistována, má podobně jako u minulého majitele v zástavě J&T Banka. Luxusní hotel chtěla z objektu udělat už skupina J&T, když v roce 2006 nemovitost koupila od Československé obchodní banky. Plány však zhatila finanční krize. V hotelovém projektu hodlala pokračovat také ruská společnost UralNěftěGazStroj, která památku koupila od J&T v roce 2014.

Projekt na přestavbu budovy na hotel má platné stavební povolení. Akvizice tak podle Polákové zapadá do dlouhodobé strategie UBM se zaměřením na hotelnictví. UBM je 145 let stará společnost, jejíž akcie se obchodují na hlavním trhu vídeňské burzy. Letos firma rozšířila své portfolio o hotely v Düsseldorfu, Hamburku, Haagu a Katovicích, a má tak ve svých hotelech v nabídce již přes 3200 lůžek hlavně v Německu, Rakousku a Polsku.

Palác byl postaven mezi roky 1912 a 1916 podle návrhu architektů Josefa Zascheho a Theodora Fischera. Plastiky na průčelí vytvořil německý sochař Franz Metzner. Po vpádu armád zemí Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968 v budově provizorně přebývali poslanci Národního shromáždění.